Nie masz produktów w koszyku.
Peruki
Włos do włosa.
Podstawowy podział peruk to oczywiście peruki z włosów naturalnych i z włosów syntetycznych. Najdroższe są peruki z włosów naturalnych, które w znakomitej większości są tkane ręcznie - włos do włosa. Peruki syntetyczne, lepszej jakości, także są tworzone tą żmudną techniką. Sztuczne włosy bywają także tkane maszynowo częściowo lub w całości, co obniża ich koszt. Syntetyczne włosy różnią się także między sobą jakością użytych do produkcji surowców. Na przykład firma Perukpol wykonuje peruki z włosa Kanekalon ®, który pochodzi z japońskiej firmy Kaneka.
Cena peruki to zarówno jakość włosa jak i sposób tkania.
Peruka od spodu.
Peruki, zarówno naturalne jak i syntetyczne, są tkane na różnych materiałach. Najlepsze peruki będą miały w opisie MONO LACE DE LUX. Oznacza to, że peruka jest w całości utkana na ręcznie włos po włosie! http://far-med.krakow.pl/classic-lady-mono-cala-na-monoskorze-peruka-z-wlosow-sztucznych-wysokobialkowa.html Taką perukę możemy układać nieomal jak włosy naturalne. Możemy, bez obawy odsłonięcia siatki, podpiąć grzywkę. Możemy spacerować na wietrze, który, jeśli już rozwieje włosy, to pokaże „cebulki włosa” a nie wstydliwą podstawę peruki.
Peruka MONO LACE ma taką siateczkę jedynie u góry – na ciemiączku. Pozwala to na robienie przedziałka w dowolnym miejscu, zaczesywanie włosów do góry, podpinanie grzywki ale... peruka będzie tańsza od poprzedniej, bo z tyłu i na bokach będzie utkana maszynowo.
Kolejne oznaczenie - MONO - oznacza, że peruka jest tkana ręcznie jedynie na czubku. (Po odwróceniu peruki łatwo dostrzeżemy ten fragment, np http://far-med.krakow.pl/colette-mono-peruka-perukpol.html ) Takie peruki mają grzywki w ten sposób zrobione, by osłonić brzeg materiału, na którym utkano maszynowo włosy. Ta tzw. monoskóra może być także wkomponowana jako kawałek grzywki. Pozwala to na lekkie odsłanianie czoła, ale nie można np. przesunąć przedziałka ze strony lewej na prawą lub odwrotnie. ( http://far-med.krakow.pl/peruka-angelina-lace-semida.html )
Najtańsze peruki są robione maszynowo. W ten sposób tkane peruki mogą mieć tzw. tapir, który zwiększa optycznie fryzurę. Nie można go się jednak pozbyć – fryzura będzie zawsze w takim kształcie w jakim ją zakupiliśmy. Nie można w niej zrobić przedziałka. (Np. http://far-med.krakow.pl/peruki/peruki/peruka-anna-semida-gisela-mayer.html )
Pielęgnacja.
Zarówno o perukę z włosów naturalnych jak i sztucznych trzeba dbać! Perukę z włosów naturalnych myjemy w takich samych kosmetykach jak swoje własne włosy. Peruki z włosów syntetycznych pierzemy wyłącznie w kosmetykach do tego celu przeznaczonych. (http://far-med.krakow.pl/akcesoria/szampon-do-peruk-z-wlosow-sztucznych-i-polsyntetycznych-perukpol.html). Takich peruk nie suszymy suszarką, nie stosujemy termoloków ani prostownicy! Można zawinąć je jedynie na zwykłe wałki, bowiem włos sztuczny często ma funkcję zapamiętywania kształtu. Trzeba pamiętać, że kupując perukę z włosami kręconymi nie powinniśmy jej w ogóle czesać, aby zachować kształt fryzury.
Refundacja
Peruka jest produktem, który jest wpisany na listę środków pomocniczych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od czerwca 2017 roku zlecenie na zaopatrzenie medyczne w postaci peruki (protezy piersi także) może wypisać zarówno lekarz specjalista jak i lekarz pierwszego kontaktu. Zlecenie trzeba potwierdzić (pieczątką) w Narodowym Funduszu Zdrowia. Kwota refundacji wynosi 250 złoty. (Czyli jeśli peruka przykładowo kosztuje 430 złoty to po odliczeniu refundacji zapłacimy za nią 180 złoty) Takie zlecenie możemy uzyskać raz na rok (licząc od daty zrealizowania zlecenia).
W sklepie internetowym Far-Med możecie Państwo realizować zlecenia na peruki po uprzedniej, telefonicznej lub mailowej, konsultacji ze sprzedawcą.