Nie masz produktów w koszyku.

Podsuma: 0,00 zł

Opieka pooperacyjna dla amazonek

Opieka pooperacyjna dla amazonek

Opieka pooperacyjna dla amazonek

Opieka pooperacyjna dla amazonek obejmuje kilka zagadnień.
Czego potrzebuje pacjentka po zabiegu piersi? Odpowiedź na to pytanie jest uzależnione od tego jaki dokładnie był to zabieg.

Mastektomia

Po tym zabiegu będziesz potrzebować odpowiedniej bielizny, protezy tymczasowej tzw priformu oraz pecjalnego klinu.

Biustonosz po mastektomii

Po zabiegu mastektomii lub operacji oszczędzającej pierś zaleca się noszenie specjalnego stanika pooperacyjnego. Jego zadaniem jest utrzymanie opatrunku..

Wszystkie biustonosze pooperacyjne z naszej oferty wykonane są z najlepszych gatunkowo materiałów, tak aby nie obciążać skóry i dać jej oddychać. Wykończenie takiej bielizny musi być bardzo delikatne, aby nie powodowało podrażnień. Biustonosz powinien być miękki, pozbawiony fiszbin oraz najlepiej zapinany z przodu. Po zabiegach piersi ruch rąk jest często ograniczony.

Stanik pooperacyjny to nie tylko podtrzymanie opatrunku, ale także komfort psychiczny dla każdej kobiety. Pozwala wraz z protezą tymczasową na wypełnienie ubytku i spokojne dotrwanie do momentu zejścia obrzęku i możliwości kupienia bardziej "kobiecego" biustonosza.

Profirm – proteza tymczasowa

Do momentu dobrania protezy lub nakładki piersi na stałe można nabyć protezę bawełnianą tzw priform który umieszcza się kieszonce biustonosza pooperacyjnego.

Klin przeeciwobrzękowy

Klin przeciwobrzękowy stosowany przez kobiety po zabiegu mastektomii w celach rehabilitacyjnych.Pozwala na podtrzymanie ręki w górze w celu ułatwienia odpływu i zmniejszeniu gromadzenia się chłonki.

Rekonstrukcja piersi

Ten zabieg wymaga specjalnej bielizny kompresującej.

Biustonosz kompresujący

Po operacji rekonstrukcji piersi powinno się zaopatrzyć w biustonosz kompresujący, który zapewni stabilność implantu lub ekspadera. Dlaczego? Wraz z pasem kompresującym nie tylko wspomogą gojenie się tkanek, ale także zapobiegną przesuwaniu się ekspandera lub implantu. Jest to bardzo ważne, aby zachować symetrię między zdrową piersią a implantem. Taka bielizna pooperacyjna to nie zachcianka, ale niezbędny wymóg. Dlatego warto dopytać lekarza jaki to powinien być biustonosz. Czy ma być z pasem czy bez pasa. Wytyczne lekarza są tu najistotniejsze.


Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Siatka  Lista 
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Siatka  Lista 

Zaglądaj do nas regularnie - śledź nasze promocje i nowości!