Staniki pooperacyjne (bielizna pooperacyjna) są niezbędne dla kobiet, które poddają się zabiegom taki jak: mastektomii, rekonstrukcja i plastyka piersi. Nie ma jednego idealne biustonosza, który zastosujemy po każdym z tych zabiegów. Każda operacja piersi wiążę się z innymi zaleceniami.

Rekonstrukcja piersi - biustonosz kompresujący

Po każdym zabiegu rekonstrukcji piersi odpowiedni będzie biustonosz kompresujący. Dlaczego? Wraz z pasem kompresującym nie tylko wspomoga gojenie się tkanek, ale także zapobiega przesuwaniu się ekspandera lub implantu. Jest to bardzo ważne aby zachować symetrię między zdrową piersią a implantem.Taka bielizna pooperacyjna to nie zachcianka, ale niezbędny wymóg. Dlatego warto dopytać lekarza jaki to powinien być biustonosz. Czy ma być z pasem czy bez pasa. Wytyczne lekarza są tu najistotniejsze.

Mastektomia - miękki biustonosz bawełniany

Po zabiegu mastektomii lub operacji oszczędzającej pierś zaleca się noszenie odpowiedniego stanika pooperacyjnego. Taki biustonosz ma za zadanie utrzymać opatrunek oraz lekko go docisnąć. Wszystkie biustonosze pooperacyjne z naszej oferty uszyte są z najlepszych gatunkowo materiałów, tak aby nie obciążać skóry i dać jej oddychać. Wykończenie takiej bielizny musi być bardzo delikatne, aby nie powodować podrażnień. Biustonosz powinien być miękki, pozbawiony fiszbin oraz najlepiej zapinany z przodu. Po zabiegach piersi ruch rąk jest często ograniczony.

Stanik pooperacyjny  to nie tylko podtrzymanie opatrunku, ale także komfort psychiczny dla każdej kobiety. Pozwala bowiem na wypełnienie ubytku i spokojne dotrwanie do momentu zejścia obrzęku i możliwości kupienia bardziej "kobiecego" biustonosza.

Do momentu dobrania protezy lub nakładki piersi (te na stałe dobiera się dopiero po zejściu obrzęku) można nabyć proteżę bawełnianą tzw priform, który umieszcza się kieszonce biustonosza pooperacyjnego.

Staramy się stale poszerzać kategorię biustonoszy pooperacyjnych  tak, aby każdy znalazł u nas model zalecany przez swojego lekarza.