Diagnoza rak piersi

ONA jest młoda i ma dużo planów na przyszłość. Ma kochającego faceta koło siebie. Dobrą, choć wymagającą pracę. Marzy o domu z ogródkiem i dwójce dzieci. Choć w głowie ma, że czas zrobić kontrolne badanie USG piersi to jakoś odkłada to na później i później. Nie wydziwia jak jej przyjaciółka, że co rok trzeba się badać. W końcu nie jest genetycznie obciążona.

W końcu jednak dociera na badanie. Lekarka dłuższą chwilę uważnie patrzy w monitor. ONA oczekuje na „wszystko ok”. Jednak lekarka mówi coś, co powoduje, że krew odpływa z mózgu. Koniecznie jest dalsza diagnostyka, bo lekarka znalazła guzek, który jej zdaniem może być zmianą złośliwą.

Kilka tygodni później ONA dostaje potwierdzenie - rak złośliwy piersi, stadium zaawansowane.

ONA już wie, że to będzie ciężka bitwa o życie. Nagle plany na dalszą przyszłość przestają cokolwiek być warte. Liczy się tu i teraz.

Terapie raka piersi

Konsylium decyduje, że ONA przejdzie chemioterapię, a następnie mastektomię.

Kilka tygodni później znów wszystko trzeba zmienić - jest zmiana na wątrobie.

Zmiana w terapii daje nadzieję.

Po roku walki i bardzo ciężkiej terapii, trzech operacjach ONA nie poznaje się w lustrze.
Z tyłu głowy wie, że mimo tej ciężkiej batalii, którą stoczyła, happy endu może nie być.

Odzyskanie kobiecości

Pierwszy raz od dłuższego czasu ONA uśmiecha się do samej siebie, kiedy w lustrze widzi się w pięknej bieliźnie uzupełnionej protezą piersi marki Amoena.

Na jej głowie w końcu nie ma peruki, ale jej „osobiste”, krótkie jeszcze, włosy.

ONA w końcu zaczyna wierzyć, że wyzdrowieje.

Pokonać chorobę i żyć dalej

Jeśli uda się pokonać raka piersi można cieszyć się każdym dniem. Żyć w przekonaniu, że można zbudować szczęście na wszystkim, co oferuje los – nawet na tak trudnym doświadczeniu, jakiem jest choroba nowotworowa.

ONA umarła.

Jej historia być może skończyłaby się inaczej, gdyby zrobiła badanie wcześniej. Gdyby w swoich planach uwzględniła, że może być chora, choć nic nie boli.

Wiesz, kim może być ONA?
Może być TOBĄ i każdą, kobietą, która mijasz dzień w dzień.

TY masz szanse, aby Twój scenariusz był inny. Profilaktyka nie uchroni Cię przed zachorowaniem, ale może uratować Twoje życie. Może sprawić, że Twoja droga walki z chorobą będzie mniej wyboista.

Tylko TY masz wpływ na to czy TY= ONA