Nie masz produktów w koszyku.

Podsuma: 0,00 zł

Bielizna po rekonstrukcji i plastyce piersi

BIELIZNA POOPERACYJNA, BIELIZNA PO REKONSTRUKCJI

Bielizna pooperacyjna po zabiegach piersi odgrywa dużą rolę w procesie gojenia.

Należy jednak wiedzieć, że inny rodzaj biustonosz potrzebny jest po mastektomii, a inny po rekonstrukcji piersi.

Bielizna pooperacyjna po mastektomii

Po zabiegu mastektomii (amputacji piersi) lub operacji oszczędzającej pierś zaleca się noszenie odpowiedniego stanika pooperacyjnego. Taka bielizna ma za zadanie utrzymać opatrunek oraz lekko go docisnąć. Wszystkie biustonosze pooperacyjne z naszej oferty uszyte są z najlepszych gatunkowo materiałów, tak aby nie obciążać skóry i dać jej oddychać.

Wykończenie takiej bielizny musi być bardzo delikatne, aby nie powodować podrażnień. Biustonosz powinien być miękki, pozbawiony fiszbin oraz najlepiej zapinany z przodu. Po zabiegach piersi ruch rąk jest często ograniczony.

Taki biustonosz pooperacyjny to nie tylko podtrzymanie opatrunku, ale także komfort psychiczny dla każdej kobiety. Pozwala bowiem na wypełnienie ubytku i spokojne dotrwanie do momentu zejścia obrzęku i możliwości kupienia bardziej "kobiecego" biustonosza. Staniki pooperacyjne z naszej oferty mają także kieszonki na tymczasową protezę piersi, która pozwoli na wypełnienie ubytku w ciele.

Taki pooperacyjny zestaw z pewnością pozwoli kobiecie na większy komfort psychiczny.


Bielizna po rekonstrukcji piersi

Po każdej operacji rekonstrukcji piersi potrzebujesz biustonosza kompresującego.

Dlaczego? Wraz z pasem kompresującym nie tylko wspomoga gojenie się tkanek, ale także zapobiega przesuwaniu się ekspandera lub implantu. Jest to bardzo ważne, aby zachować symetrię między zdrową piersią a implantem. Dzięki takiemu stanikowi implant nie „podjedzie” do góry zachowując swoje miejsce. Taka bielizna pooperacyjna to nie zachcianka, ale niezbędny wymóg. Dlatego warto dopytać lekarza jaki powinien być biustonosz po wykonanym u Ciebie zabiegu. Na przykład czy ma być z pasem czy bez pasa. Wytyczne lekarza są ważne również dla nas.

Staramy się stale poszerzać kategorię biustonoszy po rekonstrukcji (biustonoszy pooperacyjnych) tak, aby każdy znalazł u nas model zalecany przez swojego lekarza.

W naszej ofercie znajdziecie biustonosze pooperacyjne marki AMOENA, Z-BRA czy MARENA.

Więcej o bieliźnie pooperacyjnej znajdziesz tutaj.

W razie wątpliwości jaki biustonosz wybrać zadzwoń do nas pomożemy Ci w tym wyborze.
Siatka  Lista 
Siatka  Lista 

Zaglądaj do nas regularnie - śledź nasze promocje i nowości!